0271 122220271 12222
info@skogstekniska.se

Sedan starten 1991 har tusentals skogselever utbildats årligen av Skogstekniska. Idag är Skogstekniska är en av Sveriges ledande utbildare mot skogsbruket i Sverige.

Från skogsutbildningscentret med bas i Hälsingland erbjuds ett heltäckande utbud av SKOGSTEKNISKA™ skogliga & industriella utbildningar med moderna utrustningar och kompetent personal.

Vi arbetar flexibelt – fråga oss gärna efter anpassade och skräddarsydda utbildningspaket. Efter kundernas önskemål kan vi erbjuda utbildningar  ambulerande runt om i Sverige samt även internationellt.

Skogstekniska hette ÖSA Skolan. Läs mer om Skogstekniskas historia.

Kontaktinformation, vägbeskrivningar och adressuppgifter. Hitta hit!

Vi som jobbar här

Lasse Larsson
VD


E-post:
lasse.l@skogstekniska.se
Telefon: 070 52 69 757

Ola Linngård
Instruktör Skogen / ADR

E-post: ola@skogstekniska.se
Telefon: 070 32 04 777

Bengt Thorildsson
Instruktör Skogen

E-post: info@skogstekniska.se
Telefon: 0271 12222

Stefan Skoglund
Ekonomiansvarig / Kursbokningar

E-post: stefan@skogstekniska.se
Telefon: 0271 12222

Mats Malm
Instruktör Skogen

E-post: mats@skogstekniska.se
Telefon: 070 52 68 900

Thomas Hallstensson
Ekonomilärare

E-post: info@skogstekniska.se
Telefon: 0271 12222

Naime Storm
Administratör


E-post:
 naime@skogstekniska.se
Telefon: 0271 12222

Tony Hanses
Instruktör Skogen

E-post: tony@skogstekniska.se
Telefon: 070 37 43 405

Joakim Söderberg
Utbildningssamordnare / Instruktör Skogen / Tankbesiktining

E-post: joakim@skogstekniska.se
Telefon: 070-5246167

Erling Persson
Instruktör Skogen

E-post: erling@skogstekniska.se
Telefon: 070 37 87 017